| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Box |
| Type | Sensor |
| Current Rating | 1 kA |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Supply Voltage | -15 V |
| Output Type | Current |
| RoHS | Compliant |
| Response Time | 1 µs |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Linearity | 0.2 % |
| Accuracy | 0.5 % |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$34.06906
Ext.Price$34.06906
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $34.06906 | $34.06906 |
| 10 | $33.24297 | $332.42970 |
| 25 | $32.43705 | $810.92625 |
